.

.

30 maja 2014

Fałszywy przyjaciel!

 Aloha!
Fałszywa przyjaźń, fałszywi przyjaciele?
 Niestety coraz częściej bywają takie osoby. Sama przyznam, że nie raz miałam styczność z taką 'przyjaźnią'.  Nie trwała ona (w moim przypadku) zbyt długo, Na szczęście w porę orientowałam się, że coś jest nie tak, jak być powinno. Dobrze, że nigdy nie trwało to tak długo, żeby mogło mnie to zranić. Jedyna, rzecz, która mi się przytrafiła i może ma w jakiś 10% styczność z tym postem. To  tylko wydarzenia w stylu odejścia kogoś, kiedy potrzebujesz tej osoby blisko ciebie lub po prostu z powodu braku spotkań i częstego rozmawiania. A czy właśnie tak zachowuje się prawdziwy przyjaciel? Jestem pewna, że nie! Prawdziwi przyjaciele zostają na zawsze, na dobre i na złe. Nie musimy się spotykać codziennie, ale ważne jest to,
żeby nasza przyjaźń wytrwała mimo tych kilometrów, które dla nas nie istnieją!!
 Kiedy tylko spotykamy się po tylu dniach, a nawet tygodniach, nic się nie zmienia! A właśnie te 'kilometry' umacniają naszą przyjaźń i uczą wytrwałości.
Co chcę przez to powiedzieć? A właśnie to, że tak powinna wyglądać  prawdziwa przyjaźń,
Kiedy łączą nas te kilometry.


W mojej szkole nawet dość nie dawno były/są takie dwie 'przyjaciółki', które kiedy są razem, np. na dworze lub w szkole są dla siebie najlepszymi przyjaciółkami, które nie mogą bez siebie żyć! A kiedy tylko są z inną osobą mówią na tą drugą  rzeczy typu: 'Ugh, jak ja jej nienawidzę, jak ona w ogóle wygląda, jest taka głupia' i tego typu rzeczy.
Lub kiedy dajmy przykład: Ola powie coś na Gosie do Kasi i ta Gosia się o tym dowie zrobi jej ogromną awanturę, a po kilku godzinach powracają do punktu wyjścia, czyli dalej są bff.
Kiedy tylko widzę takie osoby jestem bardzo zirytowana ich zachowaniem. Kiedy jedna fałszywa osoba przyjaźni się z osobą całkiem inną niż ona, to ta osoba miła, uczciwa, przyjacielska zrobi się tak samo fałszywa jak jej 'przyjaciółka'.
Ja osobiście staram się jak najbardziej wystrzegać takich osób i mam nadzieje, że nigdy ani ja ani  wy nie znajdziecie się w takiej sytuacji.

12 komentarzy:

 1. Super post! <33 / Julsa :***

  OdpowiedzUsuń
 2. ech, niestety to dość częste :(

  OdpowiedzUsuń
 3. Świetny post! Ja niestety teraz mam spore problemy z moją ''przyjaciółką'', bo nawet nie wiem czy ona jest prawdziwa. Przyjaźniłyśmy się od kilku dobrych lat, a ona teraz się do mnie nawet słowem nie odzywa, unika... i najgorsze jest to, że nawet nie wiem co się stało!

  http://mojswiat9893.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuje :D
   I mam nadzieję, że nie okaże się fałszywa :3

   Usuń
 4. mądry post.Dobrze napisany :) bravo pysia! :D haha ty niedługo sukces na blogspocie osiągniesz :D !

  OdpowiedzUsuń
 5. świetny post :)
  http://tymbarkowwa.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 6. Nie lubię fałszywosci.
  Fajnie napisane.
  Miło mi będzie jeżeli zostawisz po sobie ślad na moim blogu w postaci komentarza lub obserwacji! http://modajestnaszapasja.blogspot.com/2014/05/purple.html

  OdpowiedzUsuń
 7. Jest wiele fałszywych ludzi wokół nas. A ci najlepsi mieszkają za daleko :/
  http://emotions-written-on-carts.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 8. Zgadzam się z osobą wyżej..

  Zapraszam do mnie
  kumiiblog.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń